Tiskové, grafické a fotografické studio

Naše vybrané reference

Za skoro dvacet let existence firmy jsme si vytvořili hodně zajímavé a různorodé portfolio realizací. Dříve byla naší hlavní činností grafika a realizace prací a výstav pro profesionální fotografy. Postupně jsme ale rozšířili tiskové technologie i s tím i získali nové možnosti realizací. Zde uvádíme alespoň několik ukázek.

Galatek - grafika na lakovny

Průmyslové lakovny realizují po celém světě. Projektují je na zakázku a zároveň realizují od staveb po počítačové a robotické vybavení, takže jsou dokonalé svým provedením i rozsahem. V posledních letech vyvstal i požadavek na vzhled realizovaných lakoven s jednotnou grafikou. A je fakt, že vzhled dělá také hodně …

V. Procházka - focení skleněných dóz

Focení školních prací akademického malíře Vladimíra Procházky byla druhá část prací pro přípravu jeho knihy, ve které je zahrnuto padesát let jeho tvorby v oblasti architektury, návrhů a realizací interiérů s použitím skleněných plastik. A že je jeho tvorba opravdu unikátní můžete vidět na jeho webu www.glass-prochazka.cz

Galatek - focení lakoven

Focení realizovaných projektů pro společnost Galatek je už tradiční záležitost a i když hodně náročná, rozhodně zajímavá. Focení je většinou už v plném provozu, takže je dost těžké vybojovat místo pro záběry ve spleti technologického vybavení. Poslední velká focení proběhla ve slovenské firmě MAGNA a českolipské společnosti Bombardier a moravských firmách HTP, Promens a další.

Focení Sněmovny ČR po rekonstrukci

Rekonstrukce spočívala ve výměně zrcadlových obkladů za nerezové, původní architektonické skleněná výzdoba z roku 2003 zůstala zachována. Focení interiérů do knihy byla zajímavá už jen díky těmto reprezentativním prostorám.

Obrazy pro firmu Moet and Chandon

Pro zadavatele jsme vyrobili sadu velkých reklamních rámovaných obrazů do interiéru firmy Moët Hennessy, která obchoduje s luxusními víny a destiláty. Krásná práce, která nejen potěšila, protože dodané podklady byly ve skvělé kvalitě, ale také jsme si při přípravě naladili chuťové buňky na výborná vína.

Národní galerie

Výstava architekta Karla Pragera v prostorách Národní galerie v Praze – velká zakázka s důrazem na kvalitu tisků a preciznost provedení. Fotograf Pavel Frič dodal diapozitivy realizací a kontroloval celý proces od skenování přes barevné doladění nátisků až po odsouhlasení finálních tisků. Na poslední fázi (lepení tisků na velkoplošné panely) jsme si najali profi firmu, která odvedla rychlou precizní práci. Celkový dojem z výstavy a osazených prostor NG jsme si pochválili…

Asociace TOM ČR

Pro Asociaci TOM se u nás realizovalo za dvacet let mnoho materiálů jak grafických (kniha Chalupář TOM, prospekty, brožury) tak i spousta focení akcí a zajímavostí. Poslední velká spolupráce byla na přípravě velké knihy „O tomících“, pro kterou jsem po celé ČR nafotil velkou část obsahu. Toto ukázka focení dětí a výroba figurín pro sněm.

V. Procházka - focení plastik

Focení velkých skleněných plastik je hodně náročná disciplína. Celkové vzniklo postupně v osmi dnech focení 8 záběrů, které jsou v knize použity. Musím říct, že to byla práce extrémně náročná a vynalézavá a těším se i na další focení, protože další plastiky už ve sklárně AJETO vznikají …

Strahovský klášter

Prvotní zadání zakázky znělo na tisk velkoplošných obrazů oltářů a grafik, ale nakonec z toho byla kompletní výroba nosných rámů a instalace obřích skládaných obrazů na Dibondu do výklenků a na zdi.

Firemní zasedačka - "obklad Saharou"

První setkání se starým Egyptem … podnikatel a nadšenec pro starobylý Egypt si nechal do zasedačky v domě svojí firmy na Vinohradech nevrhnout, vytisknout a zrealizovat na obkladové desky velkoplošnou fotku Sahary a do druhé místnosti 3 x 1,8 m velkou fotografii vchodu do egyptské hrobky na Dibondu. Přípravy grafiky, tisky, výroba a následná realizace na místě zabraly skoro tři týdny, ale zákazník byl výsledkem nadšený …

Panely pro Ornitu, z.ú.

Společnost Ornita ve spolupráci se základními školami připravuje podklady pro naučné tabule, které jsou potom součástí školních zahrad a naučných stezek. Grafické návrhy jim tiskneme ve formě panelů pro exteriérové použití.

Interiéry Rumburk

Starší zakázka, kde jsme poprvé pro výzdobu interiérů použili obrazy, skládané z více částí.

Interiéry SUDOP

Firma, pro kterou jsme dlouhodobě tiskli jejich fotografické zakázky až došlo i na jejich interiéry, kam jsme vyrobili sadu zajímavých fotek realizací včetně obrazů „do rohu“.

Galatek - vestibul a interiéry

Pro firmu GALATEK a.s. jsme v sídle firmy zrealizovali nové interiéry, výzdobu chodeb a zasedaček obrazy a hlavně rekonstrukci vstupního vestibulu firmy. Hlavně příprava a výroba velkých 3D akrylátových log byla náročná, ale ve spolupráci s firmou MK Plexi se to moc pěkně podařilo. Vestibul i chodby dostaly nový rozměr a také skládané obrazy oživily původně bílé plochy.

Torino-Praga Invest

Tato italská investiční společnost provádí ve spolupráci s architektonickými ateliéry rekonstrukce velkých luxusních objektů. Realizovali jsme pro ně v Praze zatím dvě velké zakázky. Pro hotel APART v Římské obrazy do pokojů a velkoplošné tapety na chodby a pro třípodlažní loft v domě na Janáčkové nábřeží velké architektonické vizualizace.

Jan Saudek - obrazy

S fotografem Janem Saudkem spolupracujeme už přes dvacet let a tiskli jsme pro něj dvě velké výstavy a spoustu obrazů a reprodukcí.

Vydané knihy

V našem grafickém studiu vznikla už řada knih.Na některých jsme se podíleli jen fotografiemi nebo grafikou, ale některé jsme vydali kompletně od fotografií, přes grafiku a sazbu až po zpracování v tiskárně. Mezi ně patří třeba kniha fotografa Štraita, Vladimíra Procházky, výstavní katalogy nebo knihy pro Asociaci TOM ČR.

Rumburk

Fotografové

Lhoták Zdeněk, QEP
Němeček David
Kamarád Láďa, MQEP
Cudlín Karel
Sojka Václav, QEP
Kovář Jan
Rodinger Kamil
Šmíd Jan, MQEP  Bárta Dan
Středa Pepa
Sejkot Roman
Saudková Sára
Saudek Jan
Hodková Pavlína
Šetlík Jadran
Ulrych Petr
Vašut Marek
Vladislav T. Jiroušek
Patzelt Zdeněk
Mináčová Zuzana
Fink Karel
Zhouf Martin
Tiller Jiří
Sekal Josef
Kysela Vladimír, QEP
Metlička Otakar

Architekti

Loxia a.s.
Menhart spol s.r.o.
Casua spol. s r.o.
Caveola – Morch
P-U-R-A René Dlesk
MCA azelier s.r.o.
Nimbus Architects
UBM Bohemia

Grafika (pro firmy)

Galatek s.r.o.
IZOLPRAG s.r.o.
Lesy České rep. s.p.
Česká Rafinérská a.s.
MERO ČR, a.s.
ICZ a.s.
Ekol s.r.o.
ELTEP s.r.o.
ASO Humpolec              PCT ČR, s.r.o.

Velkoplošné tisky – firmy, umělci

České Švýcarsko o.p.s.
Revmatologický ústav
Agama ateliér
ASO Humpolec a.s.
Asociace TOM ČR
Asociace prof. fotografů
Banát Rumunsko
Bohemia Advertising
CCEA
CCL – Martin Zhouf
Česká rada dětí a mládeže
DIS Media s.r.o.
Ester Havlová
Fairtrade Česko a Slov., z.s.
FANY Gastroservis
Centrum Fotoškoda
Funlife Trading
GraphArt s.r.o.
Hewlett Packard.
ICZ a.s.
IKEA ČR
INCHEBA Praha s.r.o.
INSET s.r.o.
L´OREAL ČR s.r.o.
MERO a.s.
Mevea
Městský úřad Rumburk
Nakladatelství Titanic s.r.o.
Národní galerie
Nikon s.r.o.
Ogilvy, s.r.o.
ORNITA, z.ú.
ZŠ Mládí
ZŠ a MŠ Červený vrch
ZŠ generála Janouška
ZUŠ Řevnice
Vhled, z.s. – Centrum SÁMOVKA
Stanice přírodovědců DDM hl.m. Prahy
Outdoor Media s.r.o.
INNEX CZ s.r.o.
Reuters Czech Republic
Servodata s.r.o.
Severočeské doly
Strahovský klášter
Surya, z.s.
SUDOP PRAHA a.s.
Transgas a.s.
Unicef
Vazba květin
VZP ČR
PEGAS CZ s.r.o.

Vydané knihy

Vladimír Procházka – Sklo
Asociace – Chalupář TOM
Velká kniha o TOMÍCÍCH (foto a část grafiky)
Příběhy (NE)uvěřitelné makrofotografie